1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Toplu Sözleşmede Flaş Gelişme! 2 Kazanım
Toplu Sözleşmede Flaş Gelişme! 2 Kazanım

Toplu Sözleşmede Flaş Gelişme! 2 Kazanım

Toplu Sözleşme masasından ilk günde Memur-Sen'den iki kazanım birden çıktı.

A+A-

Toplu Sözleşme masasından ilk günde Memur-Sen'den iki kazanım birden çıktı.

Memur-Sen'in 2005ten sonra işe başlayanlara 1 derece verilmesi ve Eş Durumu özünde 3 yıllık süre şartı talebi Toplu Sözleşme Masasında kabul edildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 2 talebe verilen onayı "Hayırlı olsun" şekliyle açıkladı. Her iki talebi. oturumda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın gündeme getirmişti.


Öte yandan Toplu Sözleşme görüşmeleri gergin başladı. KESK yöneticilerinin memur sorunlarını gölgede bırakan çıkışına tepki gösteren MEMUR-SEN yöneticileri, çalışanların haklarının tartışılacağı masada ideolojik tahriklerle gündemin değiştirilmesinin doğru olmadığını söylediler.
KESK Başkanı Lami Özgen’in toplu sözleşme görüşmelerinin yapıldığı salona, “Faşist devlet” sloganıyla girmesinin ardından Memur-Sen yöneticilerine dönerek, “Benim yöneticilerim göz altında, siz burada oturuyorsunuz. Bu şartlarda kamu çalışanlarının haklarını mı savunacaksınız.” ifadeleriyle sözlü saldırıda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı dışında polisle KESK üyeleri arasında yaşanan gerginlik toplu sözleşme görüşmelerinin yapıldığı salona da yansıdı.

Memur-Sen yöneticilerinin salondaki oturma düzenine müdahale eden KESK yöneticileri, kanunen konfederasyonlarını temsilen konfederasyon başkanı, yedek üye ve teknik üyenin salonda bulunma hakları varken sendika yöneticisi olduğunu iddia eden kalabalık bir grupla salona geldi.

Memur-Sen yöneticilerine sataşan gruba karşılık veren Memur-Sen yöneticileri ise “Konfederasyonların temsil edildikleri sayısı belli. Salonda temsil sayısına göre temsilci bulundurulması gerekir. Bakanlık yetkilileri duruma müdahale etsinler. Provokasyon amaçlı bu sataşmalarla kamu çalışanlarının gündemini değiştirmeye çalışılmasına müsaade edilmemeli.” İfadelerini kullandılar.
 
“MEMUR SORUNLARI GÖLGEDE KALMAMALI”
Oturma düzenine itiraz ettiklerini ileri süren KESK yöneticilerinin bakanlık yetkilileriyle muhatap olmak yerine doğrudan Memur-Sen yöneticilerine sataşmaları dikkatlerden kaçmadı.

KESK yöneticilerinin memur sorunlarını gölgede bırakan çıkışına tepki gösteren MEMUR-SEN yöneticileri, çalışanların haklarının tartışılacağı masada ideolojik tahriklerle gündemin değiştirilmesinin doğru olmadığını söylediler.
 
KAMU-SEN HEYETİ: SANDALYE DEĞİL, KOLTUK İSTERİZ
KESK yöneticilerinin sataşmalarına seyirci kalan, yetkili katılımcı sayısından daha kalabalık bir heyetle salona gelen KAMU-SEN yetkilileri de kendilerine oturma düzeninde tahsis edilen yer konusunda Bakanlık yetkilileriyle tartıştılar. Salonda oturacak yer olmadığı için yetkililerin sorunun çözümü için kendilerine sandalye getireceğini söylenmesi üzerine, sandalyede oturmayı kabul etmeyeceklerini söyleyen KAMU-SEN heyetinin, koltukta oturma ısrarı görevlilerin koltuk getirmesi üzerine kendilerine ayrılan yere oturdular.

www.memurpostasi.com Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.