TÜİK Başkan Yardımcısına Sorunlar İletildi

TÜİK Başkan Yardımcısına Sorunlar İletildi

Büro Memur-Sen heyeti, Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz’a kurum personelinin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Hadi Erdoğmuş, Nihat Tunç ve Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Ünal Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz'la makamında görüşerek kurum çalışanlarının problem ve taleplerini iletti. Görüşmede iletilen taleplerden bazıları şöyle sıralandı:

-Türkiye İstatistik Kurumu’nda çalışan kadro karşılığı sözleşmeli personelin (İstatistikçi, Matematikçi, Mühendis, Programcı vb.), sözleşme brüt ücretlerinin, Kalkınma Bakanlığında çalışan kadro karşılığı sözleşmeli personelin (mühendis, çözümleyici)  sözleşme brüt ücretleriyle eşitlenmesi.

-İstatistikçilerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılarak, 1990 yılından bu tarafa yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenlemenin yapılması. 

-Genel İdari Hizmetler ve Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan personellere görevde yükselme sınavı, Teknik Hizmetler Sınıfında çalışan personellere de teknikerlik unvan değişikliği sınavının açılması. 

-Geçici personel statüsünün (4/C) değiştirilerek, TÜİK tarafından istenilen koşulları (tahsil, yaş, hizmet vb.) sağlayan geçici personelin, belirlenecek pozisyonlarda 4/B’li olarak istihdamının sağlanması.

-Kurumun merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personele mesaiye geliş ve gidişleri için servis hizmetinin sağlanması.

-Kurumun merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve de şartları tutan memurlara Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrosunun verilmesi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz ise, kurum çalışanlarının sorunlarını yakından takip ettiklerini belirterek, kurum çalışanlarının problemlerinin çözülmesi için gayret göstereceklerini ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.