Yazgan: Tüm Kurumlarda Uzman Kadroları İhdas Edilmeli

Yazgan: Tüm Kurumlarda Uzman Kadroları İhdas Edilmeli

Kamuda uzmanlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Kamu görevlilerimiz yıllardır aynı kurumda çalışarak alanında uzmanlaşmaktadır.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, kamuda uzmanlaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kamu görevlilerinin ülkeye ve millete hizmet etmek için kendinden ve ailesinden fedakârlık göstererek çalıştığını belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, kamu görevlilerinin bilgi ve birikiminin karşılığı olarak tüm kamuda kurum içi uzmanlık kadrolarının ihdas edilmesi gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na resmi yazı gönderdiklerini hatırlatan Genel Başkan Yazgan, “Tüm kamu bir bütündür. Kurumlardaki kamu görevlilerimiz ülkemize ve milletimize hizmet etmektedir. Sendika olarak verdiğimiz mücadele sonucunda Gelir İdaresi Başkanlığı’nda kurum içi uzmanlığın önü açıldı. Biz bunu yeterli görmüyoruz. Kurum içi uzmanlığın standartları belirlenmeli ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarını kapsamalıdır. Kamu kurum ve kuruluşlarında uzman kadroları ihdas edilmeli, uzman olabilmek için gerekli şartları taşıyan kamu görevlilerimiz bu kadrolara atanmalıdır. Bu şekilde kamu görevlileri arasında eşitlik, adalet ve hakkaniyet ilkeleri sağlanmış olacaktır.” dedi.

Kurum içi uzmanlık kadrosu olmadığı için yıllardır alanında uzmanlaşan kamu görevlilerinin başka kurumlara geçmek istediğine dikkat çeken Yazgan, “Sosyal Güvenlik Kurumu, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, İŞKUR gibi hizmet kolumuzdaki tüm kurumlar alanında uzmanlık gerektiren kurumlardır. Yaptığı çalışmalarda yıllardır uzmanlaşan ancak kurum içi uzmanlık kadrosu olmadığı için emeğinin karşılığını alamayan kamu görevlilerimiz başka kurumlara geçmek istemektedir. Bu şekilde yılların birikimi olan tecrübe, başka bir kuruma geçtiğinde sıfırlanmaktadır. Nitelikli kamu görevlilerimiz kendi kurumlarında yükselebilmelidir. Bunun için de tüm kamuda kurum içi uzmanlık şarttır.” diye konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.