1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. MEMURLAR

  4. "Tüm PTT Çalışanları Olarak Ayaktayız, Koronaya Karşı Savaştayız"
"Tüm PTT Çalışanları Olarak Ayaktayız, Koronaya Karşı Savaştayız"

"Tüm PTT Çalışanları Olarak Ayaktayız, Koronaya Karşı Savaştayız"

Ankara Memur Sen başkanı Ali Yaz' in PTT kargo çalışanlarına yoğun çalışmalarında dolayı verilen 2000 TL'lik ek ödemeyle ilgili basın açıklaması.

A+A-

TÜM PTT ÇALIŞANLARI OLARAK AYAKTAYIZ KORONAYA KARŞI SAVAŞTAYIZ
Korona virüsünün insanlarımızı dışarda değil online platformda alışverişe yönlendirmesiyle PTT ve kargo çalışanların yükünün çok arttığı bir dönemden geçiyoruz.

Şu an PTT’de posta ve kargo çalışanlarının iş yükü çok ciddi bir oranda artmış durumda. Korona virüsünün getirdiği tüm umutsuzluk ve olumsuzluğu kıracak insanlara umut verecek bir mücadelenin en ön saflarında gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Bırakalım fazla çalışmayı birde ortak çalışma alanlarından tutun dağıtıma çıkan personeline kadar koronavirüs tehlikesine karşı PTT çalışanları açık hedef halindedir.

Genel başkanımız Ali YALÇIN’da bizzat maske takarak posta dağıtıcısı kıyafeti giyerek arkadaşlarımızın çalışmasına katıldıktan sonra bu işin ne kadar zor olduğunu ifade etti ve bu arkadaşlarımızın ekstra ödüllendirilmesi gerektiğini sendika olarak belirttik.

PTT genel müdürü Hakan GÜLTEN ve T.C. Ulaştırma  VEr Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu yaptığımız bu çağrıyı karşılıksız bırakmadı ve  sahada çalışan personele  2000 TL prim verileceğini belirterek bizleri sevindirdi.

PTT çalışanları olarak yaptığımız işin zorluğu kadar önemi de ortada. Birde mübarek Ramazan ayında olduğunu düşünürsek ellerinden geleni yapan PTT çalışanlarının ne kadar büyük bir fedakarlığa imza attıkları ortada. Beklediğiniz posta, sipariş ettiğiniz kargo bu insanların alın teriyle şu günlerde parayla ölçülemeyecek derecede zorlu ve riskli şartların altında evinize kadar geliyor.

Onun için başta bunu çoktan hak eden PTT çalışanları olmak üzere onların emeğinin ödüllendirilmesinde öncü  olan genel başkanımız Ali YALÇIN’a, çağrımıza kulak veren PTT Genel müdürü Hakan GÜLTEN’e teşekkür ediyoruz.

PTT çalışanlarına yapılan bu ek ödeme dopingi mübarek Ramazan ayında peygamberimizin ‘işçinin alınteri kurumadan hakkını veriniz’ hadis-i şerifinin de ruhuna uygun bir icraat olmuştur.

Bu mübarek ayda iftar sofralarındaki sevincinize size getirdiği posta ve kargolarla daha fazla mutluluk katan PTT çalışanlarının bu fedakarlığını unutmayan gerek sosyal medyada gerekse basında takdir eden herkese ama herkese Ankara Memur Sen  ve Birlik Haber Sen Ankara 4 nolu başkanı olarak teşekkür ediyorum.

ALİ YAZ
Memur Sen Ankara İl Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.