Tüm yöneticiler yeni sürüme geçmeli

Yeni Türkiye’nin önünde hemen her alanda yenilikler ve beklentiler ortaya çıkacaktır. Türk milleti olarak çok önemli bir sınavı başarıyla vermiş olmanın hazzını tüm insanımız doyasıya yaşamalıdır. Anadolu topraklarında yaşama şerefine nail olan insanımız, artık demokratik olgunluğu yakaladı ve bireysel hak ve hürriyetlerin kullanımında fizik mücadelesi değil fikir mücadelesi vermeye alıştı.

Değerli dostlar, Hollanda’nın, Almanya’nın yaptıklarına bakınca demokrasinin beşiği olarak bu tarihten itibaren tüm dünyaya Türkiye’yi ilan etmemiz gerektiğini düşündüm. Doğu’da terör örgütlerinin etkisi kırılınca insanımız medeni bir şekilde tercihini sandığa yansıttı. Batı’da kıran kırana bir mücadele yaşandı ve kimse diğerine kararından dolayı bir kınama sözü bile söylemedi.

Atlar da, itler de sürülmedi evet ya da hayır kararında olanlara. Hiçbir partinin başkanı ya da yetkilisi araçlarda bekletilmedi saatlerce. Kimse tehdit edilmedi vereceği karardan dolayı. Bir de bu oylama Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğunu gösterdi özellikle insanımıza. Size sormak isterim Avusturya’nın seçimiyle ilgili sizin ya da yöneticilerinizin bir engelleme kararı oldu mu? TRUP seçilirken siz ya da yöneticileriniz “endişeliyiz, şu kazanırsa şu yaptırımım uygularız” demeçleri verdiniz mi?

Demek ki biz bir deviz ve devliğimizin farkında değiliz. Biz önemli bir dünya ülkesiyiz fakat bizi yıllarca uyutmuşlar ve oyunla oynaşla meşgul etmişler. Biz iç işlerimizde darbelerle, muhtıralarla, sağ sol çatışmalarıyla, terör örgütleriyle ve terör eylemleriyle kafasını kaldıramayan bir ülke haline getirilmişiz.

Ey milletim, aynı toprakları paylaşmaktan onur duyduğum kardeşim, Hep birlikte kaldıralım başımızı, sen benim düşmanım değilsin ben senin düşmanın değilim. Biz rakip olabiliriz, farklı düşünebiliriz, tartışabiliriz, hatta zaman zaman küse de biliriz fakat şunu unutma biz asla düşman değiliz ve olmayacağız. Biz asla birilerinin kölesi olmayacağız ve tarihimizle, atalarımızla birlikte gururu duyacağız.

Türkiye’nin yönetiminde makam işgal eden yöneticilerimiz, siz de kendinizi güncelleyiniz, yeni sürüm programlarla kendinizi yenileyiniz. Artık ülkenin motor gücü ve teknik özellikleri değişti, Artık ülkemizin konfor özellikleri de değişti değişiyor, değişecek. Sen de bu yürüyüşte yenilenmiş olarak ve ülkenin kaptanının işini kolaylaştıracak uygulamalar keşfet. Eski Türkiye’nin eski idarecileri olarak kendiliğinden yok olup gitme.

Ülkene, kendine, çocuklarına iyilik et ve kubbede hoş bir sada bırak. Katı, bürokratik kurallar seni bir yere getirmez ve kimsenin saygısını resmi yazılarla kazanamazsın. Muhatabını sev, işini sev, çalışanlarına güven ver ve projeler üret. Etrafına karşı duyarlı ol, yenilikleri takip et, sana bağlı kurumlarda ortaya konan güzel çalışmaları teşvik et.

Ey gencim, sen de BatıBatı diye tutturma artık. Sen bir İngiliz çocuğu, Alman çocuğu, Portekiz çocuğu değilsin. Sen de önce kendine güven, tarihini ayırt etmeden oku, atalarını ayırt etmeden anla ve sev, gelecek planın milli olsun. Sen Düşmanların okunu takip ederek dostunu anlamaya çalış. Kardeşini düşman ilan etme, yöneticilerini ve milletinin kararlarını say ve onlara saygı duy. Modan müziğin, eğlencen, işin milli olsun artık taklitçiliği bırak.

Ey siyesilerimizi, siz artık büyük düşünmek zorundasınız. Küçük hesapların adamları olmamanız gerektiğini söylemeye gerek var mı? Tanıdık, hısım akraba anlayışı; liyakat ve kalite anlayışına evrilmelidir. Büyük ülkenin yöneticileri olarak büyük düşünün ve büyük işlerin adamları olun.

Kısaca artık toplumun tüm kesimleri baştan ayağa kendisini güncellemeli, yeni sürümlerle hayata farklı bir bakış açısı ile yaklaşılmalı ve dünya siyasetine yön veren bir ülke olma yolunda yeniden bismillah denmelidir.

izmir escort

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.