İbrahim Hakkı CELİS

İbrahim Hakkı CELİS

Türk Ordusunun Kuzey Süriye’ye Müdahalesini Nasıl Okumalı

Pek çok hamasî cümleye sığmayacak kadar büyük badirelerden geçmiş ve birçok milletin tarihin tozlu raflarında  yerini almasına karşılık mücadele azmiyle bugüne değin varlığını sürdürmüş kadim bir milletin evlatlarıyız.  Bu millet nice rüzgarı sinesinde karşılamış da sarsılmamıştır.  Toprağın üstünden onursuzca  yaşamayı toprağın altında kefensiz yatmayı baştan kabulüne borçludur bunu. Tarih kitaplarının bize haber verdiklerini göz önüne alırsak bu gün yaşadıklarımız bir hiç hükmünde kalır. Rüzgar bir dağdan ne koparabilir ki. Düşman bütün silahları ile toplanıp geldi, çepeçevre sardı  etrafımızı. İçerde hainler de onlarla saf tuttu. Çetin zamanlar, topyekun bir saldırının ve ona mukavemet edecek mücadelenin arifesindeyiz.  Görünen o ki Suriye Savaşı dünyayı büyük sıkıntılara doğru sürüklüyor ve güç mücadelelerinin merkez olmaya devam edecek.  Halep düşerse, haçlılar Halep'i ve oradaki cihadı kırarsa artık Antep'i korumak da güçleşecek, İstanbul da eminde olamayacak. Bütün mücadele Halep'te temerküz etmiş durumda. Halep Haçlılara karşı sinesini siper edecek Sultan Kılıçarslan'ı beklemekte. Artık etrafımızın daha fazla kuşatılmasına rıza gösteremeyiz. Düşmanlarımızın mahremlerimize kadar girmelerine göz yumamayız. Hele hele yanı başımızda bir terör devletini evlatlarımıza asla  miras bırakamayız. Büyük Vatan Şairi Namık Kemal'in Vaveyla isimli şiirinde ifade ettiği gibi;

Bu güzellikte hiç bu çağında 
Yakışır mıydı boynuna o kefen? 
Cisminin her mesamı yare iken 
Tuttun evladını kucağında 
Sen gider isen bizi kalır sanma 
Şühedan oldu mevt ile handan 
Sağ kalanlar durur mu hiç giryan? 
Tende yaştan ziyadedir al kan 
Söyleyen söylesin sen aldanma! 
Sen gidersen bütün helak oluruz 
Koynuna can atar da hak oluruz 

         Mukaddes vatan toprağının düşman çizmeleri altında çiğnenmesini görmektense toprak olmayı yeğleriz. Şunu da biliriz ki vatan toprağı için can vermek bize en büyük payedir. Ten kafesi için bu büyük mefkureden vazgeçecek de değiliz.

         Tarihin gördüğü ve görebileceği en kahraman ordu meydana iniyor. Çakalların iktidarı Mehmetçiğin kükremesine kadardır. Savaşı sevmeyiz ama dünyaya savaşçı bir millet nasıl olduğunu da gösterecek kudrete sahibiz. Birkaç kendini bilmeze haddini bildirmek artık elzem olmuştur.  Batı artık açıkça Türk milletine olan düşmanlığını ifade etmektedir. Niyetinin bütün piyonlarıyla milletimizi boğmak olduğunu gizleme gereğini bile artık duymuyor. Haçlı savaşları bitmedi hiç de bitmeyecek. Tarih bir kez daha Haçlılarla savaşma vazifesini kahraman Türk milletine vermiştir. Milli marşı Korkma ile başlayan bir milleti korkutacaklarını zannedenler yanılmaktadır.  Bundan yüz yıl önce yazılan ve bu gün de aynı duygularımızı ifade eden Emin Bülent Serdaroğlu'nun şiiri her şeyi özetlemektedir. Bize hiçbir zaman dost olmamış ve olmayacağı kesin Batı kavimleri ve onun efratları bilmelidir ki asla önlerinde boyun eğmeyeceğiz.

Garbın cebin-i zalimi affetmedim seni , ( cebin= yüz)

TÜRK'üm ve düşmanın sana kalsam da bir kişi..! 

Ben şurezar-ı kalbimi kinimle süslerim , ( Şürezar= çorak, verimsiz arazi)

Kalbimde bir silah ile ferdayı beklerim . ( Ferda= yarın)

Kabrinde müsterih uyu ey namdar atam ! ( Müsterih= içi rahat)

Evladının bugünkü adı sade intikam..! 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum