Türk Sağlık-Sen'den Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanlarına Eylemli Destek!

Türk Sağlık-Sen'den Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanlarına Eylemli Destek!

Ataması yapılmayan genç sağlık çalışanlarının atama isteklerini bir kez dile getirmek için Ulus’ta gerçekleştirdikleri basın açıklamasına Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız ve Ankara Şubelerimiz katılarak destek verdi.

Ataması yapılmayan genç sağlık çalışanlarının atama isteklerini bir kez dile getirmek için Ulus’ta gerçekleştirdikleri basın açıklamasına Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız ve Ankara Şubelerimiz katılarak destek verdi. Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Ali Aras Altuntaş ve dernek başkanları birer konuşma yaptığı Ankara Ulus’ta gerçekleştirilen  açıklamada  atanamayan genç sağlık çalışanları, Genel Başkanımıza kendilerine verdiği destekten dolayı bir teşekkür plaketi takdim ettiler.  

Basın açıklamasında söz alan Genel Başkanımız Önder Kahveci gençliğin meselelerini çözmek gerektiğini belirterek “Bugün bakıyoruz gençliğin ne yazık ki ümidi kırılmış. Emeği ve ekmeği için işsizken mücadele etmek zorunda kalmış.  Ataması yapılmayanlar diye tanımlanan milyonu aşan bir gençliğimiz var. Türkiye’nin sağlık personeline ihtiyacı var. OECD ve Avrupa Birliği ortalamalarının çok gerisindeyiz. Okullarımızda var. Her yıl binlerce sağlık çalışanı mezun oluyor. Fakat iş atamaya, yeni istihdama gelince çok ağırdan alınıyor.” dedi.

Gençlerin feryadının dindirilmesi gerektiğini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Biz ümidimiz olan gençlerimizin bu feryatlarının dinmesini istiyoruz.  2021 yılında acil olarak 60 bin atama bekliyoruz. Planlı bir istihdam politikası uygulanmasını, İş sahibi olmadan emek ve ekmek mücadelesinin içinde kendilerini bulan gençlerimiz bu girdaptan çıkarılmasını, Genç meslektaşlarımızın kamu hizmetine kazandırılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

“Türk Sağlık-Sen olarak ataması yapılmayan gençlerimizin her zaman ve şartta yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz” diyen Genel Başkanımız Önder kahveci sözlerini şöyle tamamladı: Her platformda sizin taleplerinizi gündeme getirmeye devam edeceğiz. Ataması yapılmayan sıfatını sizlerin üstünden kaldırmak için var gücümüzle yanınızda olacağız. Unutmayın ki, Kazanmak herkesin harcı değildir; kazanmak ben kazanacağım diyerek yola çıkan ve asla geri dönmeyenlerin işidir. Sizde bu mücadelenizden bir an olsun geri durmayın, biz yanınızdayız. Mutlaka kazanacak, hak ettiğiniz görevlere atanacaksınız. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.