Türk Sağlık-Sen'den Türk Hekimleri Birliği'ne Destek

Türk Sağlık-Sen'den Türk Hekimleri Birliği'ne Destek

TTB’nin bu haliyle asla iflah olmayacağını belirterek “Türk hekimlerini asla temsil etmeyen bu birliğin ismine uygun bir yapıya dönüşmesinde doktorlarımıza önemli görev düşmektedir.

Türk Sağlık-Sen olarak Türk doktorlarına bir çağrıda bulunmuştuk.


TTB’nin bu haliyle asla iflah olmayacağını belirterek “Türk hekimlerini asla temsil etmeyen bu birliğin ismine uygun bir yapıya dönüşmesinde doktorlarımıza önemli görev düşmektedir. Türk Sağlık-Sen olarak Türk Tabipler Birliğinde Tıbbiyeli Hikmet ruhunun tekrar hâkim olması için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz Türk Hekimlerinin bunu başaracağına inanıyor ve bu mücadelelerinde yanınızdayız mesajını en güçlü şekilde haykırıyoruz. ' demiştik.

Türk hekimleri tarafından da tam da bizim arzu ettiğimiz gibi bir hareket başlatılmıştır. Adına yakışan, Türklük şuuruna ve Türkiye sevdasına sahip hekimlerimiz “Türk Hekimler Birliği' çatısı altında bir araya gelmişlerdir.

Başta 8 Nisan’da Ankara, 15 Nisan’da da İstanbul Tabip Odasında olmak üzere tüm tabip odalarında seçimler gerçekleştirilecektir. Bu nedenle de Türk Hekimler Birliği de kısa bir zamanda tüm çalışmalarını yaparak bu odalarda yönetime talip olduğu açıklamıştır.

Türk Sağlık-Sen olarak vatan ve millet şuuruna sahip, bölücülüğe tavır koyan tüm hekimlerimizi tabip odaları seçimlerinde Türk Hekimleri Birliğinin listesine oy vermeye çağırıyoruz. Hekimlerimize Oy ver Odana Sahip Çık' diyoruz.

Türk Sağlık-Sen olarak Türk Hekimleri Birliğini şartsız, açık ve net bir biçimde desteklediğimiz ilan ediyoruz. Bu seçimler dolayısıyla da elimizden gelen tüm gücümüzle de yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.

Türk Hekimlerinin Türk Tabipler Birliğinin aslına rücu ettirme mücadelesinde başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Önder KAHVECİ
Genel Başkan

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.