1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye'yi bölmeye çalışanlar yerli değil
Türkiye'yi bölmeye çalışanlar yerli değil

Türkiye'yi bölmeye çalışanlar yerli değil

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'yi bölmeye çalışanların yerli olmadığını söyledi

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım Ağrı'da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu. Ülkenin hiç bir köşesinin kendileri için ırak olmadığını belirten Yıldırım, ''Türkiye'yi bölmeye çalışanlar yerli değil. Bunlar üst akılların aklıyla hareket ediyorlar. Bunlar sizin çocuklarınızın geleceğini düşünmüyor. Bunlar yalnızca ayrılık tohumları ekmeyi biliyorlar. Allah'a şükür Ağrı bu oyunlara gelmedi. İnadına kardeşlik inadına birlik dediniz.'' ifadelerini kullandı. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşlmasından satır başları:

YOLLARI BÖLDÜK İNSANLARI BİRLEŞTİRDİK
Adaleti barışı yurdun dört köşesinde hakim kılacağız. 14 yılda doğu ile batı arasında eşitliği adaleti sağladık. Kış geldiğinde Ağrının ilçelerine ulaşmak zordu. Acil bir hasta olduğunda köylere gidiş imkansızdı. Allah'a şükür yolları açtık vatandaşlarımıza ulaştık. Yolları böldük insanları birleştirdik.

BÜTÜN İLLERİMİZİ ÜNİVERSİTE İLE BULUŞTURDUK

Ayrınmcılığa son verdik. Artık herkes istediği yerde muayene olabiliyor. Bütün illerimzi üniversite ile buluşturduk. Türkiye bütün illeriyle ilçeleriyle köyleriyle kalkınıyor. Ağrı da bu kalkınmadan payına düşeni alıyor. 

 

KONU AĞRI OLUNCA GERİSİ TEFERRUATTIR

2003 yılnda kocaman Ağrı'da yalnızca 2 tane ambulans vardı. 560 bin nüfus 2 ambulans. Şimdi Ağrı'da 51 tane ambulans var. İşte insana verilen değer bu. AK Parti iktidarında benim de bakanlığım döneminde Ağrı'ya 322 km bölünmüş yol yaptık.

O güne kadar yapılanın tam 20 katı. Ağrı'yı Iğdır'a Erzurum' bölünmüş yollarla bağladık. Edirne Kars Ağrı yolunu tamamladık. Ağrı havalimanı yolunu da bölünmüş yol haline getirdik. Sizin meşhur Kağızman caddenizin eski halini biliyordunuz. Şimdi o caddeyi yeniden çok güzel bir cadde yaptık. Konu Ağrı olunca gerisi teferruattır yapılacaktır dedik ve yaptık. Ağrı'nın eski havalimanını biliyorsunuz. 3 gün uçak gelir 5 gün gelmez. Burayı da yeniledik ve yenii bir havalinaı daha yaptık hayırlı uğurlu olsun.

BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Bir söz verdik bu bölgeyi Doğunun parlayan yıldızı yapacağız. Özellikle Ağrı'yı tarım ve hayvancılığın merkezi yapacağız buradan sözünü veriyorum. Bugüne kadar 4 bin 300 TOKİ konutunu yaptık ve vatandaşın hizmetine verdik. Ağrı'da bin 163 noktaya içme suyu götürdük. Artık içme suyu problemi kalmadı. Ağrı köyleri bile sıcak asfalta sahip olan nadir illerimizden bir tanesi.

 

AĞRI DOĞU'NUN TEMİNATIDIR

Biz yol yapıyoruz bu teröristler yolları kazıp patlayıcı yerleştiriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bunların tehdidine benim hemşerim boyun eğmez. Ağrı doğuda Türkiye'nin birliğinin kardeşliğinin teminatıdır.

DAHA YENİ BAŞLIYORUZ

Hayvancılık desteği 45 milyona çıktı. son 14 yılda hayvancılık desteği var. Bunları anlatmakla bitmez. Daha devam eden 3 milyarlık içimiz var. Demek ki Ağrı'da işler yeni başlıyor. Merak etmeyin adım adım geliyoruz. Bölünmüş yollar nasıl geldiyse demiryolu da gelecektir.

HABER10

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.