1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TYB Kayseri Şubesi Mehmet Akif İnan'ı Anma Programı
TYB Kayseri Şubesi Mehmet Akif İnan'ı Anma Programı

TYB Kayseri Şubesi Mehmet Akif İnan'ı Anma Programı

MEHMET AKİF İNAN ANILDI, TYB Kayseri Şubesi Mehmet Akif İnan'ı Anma Programı

A+A-

TYB KAYSERİ ŞUBESİNDEN MEHMET AKİF İNAN’A ANMA PROGRAMI

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yedi Güzel Adamdan biri olan şair, yazar, mütefekkir Akif İnan’ı düzenlediği panelle hatırladı ve hatırlattı. Yoğunburç Kültürevinde yapılan paneli şair ve yazar Selim Tunçbilek yönetti. Panele, Cafer Beydilli, Yazar Muhsin İlyas Subaşı ve Akif İnan’ın yıkın dostu ve Yazar Ahmet İlhan konuşmacı olarak katıldı.

Ahmet İlhan, Mehmet Akif İnan’ın sendikacılığı ve sivil toplum çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlhan, zor şartlarda ve imkânsızlıkların içerisinde Eğitim Bir sen ve memur Sen’in kuruculuğunu yapan Akif İnan’ın sağlam iradesi, sarsılmaz cesareti ve dava adamlığı ile herkesin takdirini kazandığını dile getirdi.

Yazar Muhsin İlyas Subaşı ise, Mehmet Akif İnan’ın şairliği ve mütefekkirliği üzerinde durdu. Subaşı,  Akif İnan’ın Mescid-i Aksa şairi olarak bilindiğini, şiirlerinin az olduğunu fakat dergi yazılarıyla sürekli edebiyat dünyasının ağabeylerinden olduğunu anlattı.

Bekir Oğuzbaşaran ise Mehmet Akif İnan’ın hem şairliği, hem de sendikal çalışmalarıyla bir düşünce ve eylem adamı olarak insanlara ilham olacağını anlattı.

Kalem Sohbetleri soru cevaplardan sonra sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.