Vekil Din Görevlilerinden Diyanet-Sen’e Ziyaret

Vekil Din Görevlilerinden Diyanet-Sen’e Ziyaret

​Vekil din görevlileri Diyanet-Sen Genel merkezine ziyarette bulunarak; ‘‘hayata dair heyecanımızı yitirmek istemiyoruz’’ ifadelerini kullandılar.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutarla bir araya gelen vekil din görevlileri yarınlarımıza dair inancımızı kaybetmek istemiyoruz. Daha etkili ve verimli olmak adına çalışırken başkanlığımızın bizi görmezden gelmeyeceğine inanıyoruz şeklinde konuştular. Vekillerin durumunu dile getiren Fatih BektaşKısa aralıklarla geçici olarak çalıştıkları için hayatları altüst olan vekil ve fahri diyanet çalışanlarına sosyal hayatta da itibar edilmiyor.

Türkiye'de sayıları 2 bin 900'ü bulan vekil ve fahri diyanet çalışanları,

kısa süreli geçici olarak çalışıyor. Kısa aralıklarda şehir şehir cami cami gezip göçebe gibi yaşayan vekil ve fahriler, hem maddi hem de manevi olarak yıpranmaya devam ediyor. Bu şekilde hayatları alt üst olan söz konusu çalışanlar olarak ümidimizi yitirmediğimizi, hak ve hakkaniyet kapısı olan Diyanet’in bu sesimize karşılık vereceği inancındayız.

Kadrolu diyanet görevlilerinin yaptığı işin aynısını layıkıyla yerine getirdiklerini belirten Bektaş , "Bunun yanında kadroya geçmek için bütün şartları taşıyoruz. KPSS, yeterlilik sınavı ve diğer sınavlardan da başarı ile ayrıldık. Bütün vekil ve fahri arkadaşlarımız 81 ilin merkez camilerinde, B grubu camilerde görev yapıyor. Ancak kadro açılmadığı için kadroya geçemiyoruz. Hükümetten bu konuda yardım bekliyoruz" açıklamalarında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında bulunmaktan dolayı onur duyduklarını ifade eden Vekil Din Görevlileri Sözcüsü Bektaş Başkanlık vekil ve fahrilerin durumunu değerlendirirken mutlaka bizim için en iyi kararı verecektir. Bizler kadro mücadelesi verirken hiçbir surette başkanlığımızı yıpratacak söylev ve davranış içerisine girmeyiz.Geçmişte çaresizlik içerisinde yapılmış olan hatalardan dolayı başta Diyanet İşleri Başkanımızdan özür diliyoruz. Biz bu camianın birer evladıyız, ailenin birer parçasıyız kadro mücadelesi verirken bilmediğimiz gönülleri kırmışsak onlardan huzurunuzda özür diliyoruz şeklinde konuştular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ‘Yetkili sendika olarak din görevlilerinin haklarını her zaman savunuyoruz. Bizler emek ve hak edilmiş hakların savunucusu takipçisiyiz. Vekil ve Fahrilerin durumunu her platformda savunduğumuzu tekrar hatırlatmak istiyoruz. Daha donanımlı din görevlilerine ülke ve millet olarak her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Burada unutulmaması gereken en büyük husus, haklarımızı ararken din görevlilerine yakışan bir duruş sergilememiz gerektiğini hiçbir surette unutmamalıyız. Başkanlığın ve devlet kademelerinde sizin için verdiğimiz mücadelenin kazanıma dönüşmesini gönülden istiyoruz ifadelerini kullandı. Toplantıda Eğitim ve Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman hazır bulundu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.