1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SENDİKA HABERLERİ

  4. Vesayetin izlerinin tamamen silinmesi için gayret gösteriyoruz
Vesayetin izlerinin tamamen silinmesi için gayret gösteriyoruz

Vesayetin izlerinin tamamen silinmesi için gayret gösteriyoruz

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ülkenin ham demokrasiden tam demokrasiye geçmesi için ter akıttıklarını belirterek, “Mücadelemizi bu minvalde sürdürüyoruz.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ülkenin ham demokrasiden tam demokrasiye geçmesi için ter akıttıklarını belirterek, “Mücadelemizi bu minvalde sürdürüyoruz. Vesayetin izlerinin tamamen silinmesi noktasında gayret gösteriyoruz. Dünyanın hemen hemen her yerinde bir sorun var ve bu sorunların çözüleceği bir diriliş noktası bekleniyor. Türkiye bu anlamda sevgi ve sempati beslenen bir yurda dönüşmüş durumdadır” dedi.

Memur-Sen Tokat İl Temsilciliği tarafından organize edilen “Yetkide İstikrar” buluşmasında konuşan Ali Yalçın, sendikacılığın tek bir tarafa aitmiş gibi görüldüğünü ancak bu algının Mehmet Akif İnan’ın azmi ve mücadelesiyle değiştiğini söyledi. ‘İnanç tekeden süt çıkarır’ sözüne atıfta bulunan Yalçın, bu anlayışla niyetin hayır olduğu için akıbetin de hayır olduğunu ve Memur-Sen’in bu noktalara gelebildiğini kaydetti. 

Türkiye sevgi ve sempati beslenen bir yurda dönüşmüş durumda

Türkiye’nin ham demokrasiden tam demokrasiye geçmesi için ter akıttıklarını ifade eden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mücadelemizi bu minvalde sürdürüyoruz. Vesayetin izlerinin tamamen silinmesi noktasında gayret gösteriyoruz. Bir süre önce İstanbul’da bir uluslararası emek programı gerçekleştirdik. Orada gördük ki, ten renklerimiz farklı olsa da ter rengimiz, gözyaşımız aynı. Dünyanın her yerinde bu böyle ve dünyanın hemen hemen her yerinde bir sorun var. Ve bu sorunların çözüleceği bir diriliş noktası bekleniyor. Türkiye bu anlamda sevgi ve sempati beslenen bir yurda dönüşmüş durumdadır.” 

İstikrarsızlığın bize kaybettirdiğini biliyoruz

Millet iradesinin yolunun açılacağı her durumda inisiyatif aldıklarını dile getiren Ali Yalçın, bunun en son örneğinin 16 Nisan’da gerçekleştiğini belirterek, “16 Nisan’da biz bu sürecin tarafıyız ve Memur-Sen olarak tercihimiz ‘evet’ diyerek 350 merkezde referandumun taşıyıcısı olduk. Çünkü biz parlamenter sistemin istikrarsızlığının bizlere kaybettirdiğini biliyoruz. Bizim hanlarımız, hamamlarımız yok, bizler sabit gelirlileriz ve bu yüzden istikrara ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
 


“Bugün önümüzde Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi gibi önemli bir konu var” diyen Yalçın, “Bizi ziyarete gelen liderlere ‘Biz bir kez daha eski Türkiye’ye dönmek istemiyoruz’ dedim. Geçmişte yaşanan tüm sıkıntıları dile getirerek bunların bir kez daha yaşanmaması gerektiğini söyledim. İşte bunun için ‘Memur-Sen ailesi 16 Nisan’da neye ‘evet’ dediyse, 24 Haziran’da da onun için ‘evet’ diyecek, buna hiçbir şüphe yok’ dedim. 24 Haziran’da istikrar ve güçlü yönetim mümkün kılınmalı’ diyoruz. Cumhurbaşkanının yetkilendirilip, Meclis’in karar alamayacak bir noktada kalması istikrarsızlığı doğurur” ifadelerini kullandı.
 


Programda, Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Memur-Sen Tokat İl Temsilcisi Suat Mantar da birer konuşma yaptılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum