1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz
Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz

Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeledeki kararlılığını bir kez daha vurgulayarak, “Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz. Bugün Türkiye, terörle mücadelede bu kadar zorlanıyorsa bunda Paralel Yapı’nın istihbarat ve terörle mücadelede birimlere verdiği

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde polis teşkilatının kuruluşunun 171'inci yılı dolayısıyla çeşitli illerde görev yapan polis memurlarını kabul etti. Şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere şifalar dileyerek sözlerine başlayan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

 SİZİN MESELENİZ BENİM MESELEM: Siyasette, ticarette, sağlıkta, eğitimde, hukukta ve diğer tüm alanlarda nasıl çürük elmalar olabiliyorsa, elbette polisimiz içinde de yanlış yola sapanlar çıkabiliyor. Bunlar üzerinden tüm polislerin töhmet altında bırakılması asla kabul edilemez. Haksız yere polislerimizin itibarlarını zedelemeye kalkan herkes beni karşısında bulur. Sizin meseleniz benim meselemdir, size yapılan saldırı bana yapılmış saldırıdır.

 TEMİZLİK HAREKATI: Emniyet ve adalet teşkilatlarının aynı şer yapının kontrolüne geçmesi tam anlamıyla fecaattır. Türkiye işte bu faciayı yaşadı. Paralel Devlet Yapılanması adı verilen şer örgütü, özellikle emniyet ve adalet teşkilatları içindeki mensupları aracılığıyla ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi. Geriye dönüp baktığımızda ülkenin ve milletin başını ağrıtan pek çok musibetin gerisinde bu yapının elemanlarının parmak, ayak izlerini görüyoruz. Benim "Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet" diye tarif ettiğim bu yapının millete yaptığı zulmü maalesef geç fark ettik. Bu yapıyla ilgili çok önceden koyduğumuz rezervleri 17-25 darbe girişiminin ardından, tam bir temizlik harekatına dönüştürdük.

 YERLİ VE MİLLİ: Emniyet teşkilatımızda fiziksel ve zihinsel bir yeniden yapılanma sürecine girdik. Şu yapının veya şahsın değil, ülkenin ve milletin emrinde olan, yerli ve milli yeni bir polis teşkilatı inşa ediliyor. Paralel Yapı'nın teşkilatımız üzerinde yol açtığı tahribat gerçekten çok ağır. Bugün Türkiye, terörle mücadelede bu kadar zorlanıyorsa bunda Paralel'in istihbarat ve terörle mücadelede birimlere verdiği zararın önemli payı vardır.

 İYİ DÜŞÜNÜN: Bu yapı içinde olan kardeşlerime sesleniyorum. Başınızı iki elin arasına alın, düşünün. "Ben kime, nereye hizmet ediyorum? Kime kulluk yapıyorum." Bunu ne olur iyi düşünün? Birileri diyor ki, filanca bize şah damarımızdan daha yakın. Bu çok tehlikeli bir ifade. Bize şah damarından daha yakın olan sadece tek yaratıcı olan Allah'tır. Bizim uluhiyet anlayışımızda Allah'a eş yoktur, bu ifadeler, şirke götürür.

 OPERASYON YAPTIRMAYIZ: Bu vatanda kimseye operasyon yaptırmayız. Yapmaya gayret edenler bugün olduğu gibi bedelini öderler. "Siz milletimizin birliğine, bayrağımızın ifade ettiği değerlere, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bölünmezliğine saldırdığınız an karşınızda güvenlik güçlerimizi bulursunuz bunu bilin" diye bunlara devamlı haykırıyoruz. İşte bu noktaya geldiğinde de ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz. Bunun başka yolu var mı? Yok.

 SORUMLULUĞA ORTAKLAR: Geçenlerde onların malum STK'ları raporlar yayımlamış. Bu raporları yayımlayanların üzerine gidilmeli. Vatandaşlarım için tehdit oluşturan, bölgemi parçalayan, hendekler açıp devletin imkanlarını bu yolda kullanan, devletin belediyeye gönderdiği mali desteği dağa gönderenler, karşılarında devleti bulacaklardır. Teröriste terörist diyemedikleri için bu zırvalara, saçmalıklara sarılanlar dökülen her damla kanın sorumluluğuna ortaktır.

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.