Yazgan, Adana’da Temaslarda Bulundu

Yazgan, Adana’da Temaslarda Bulundu

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kahraman ve Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Tanrıöver ile birlikte Adana’daki kurumlara ziyaretlerde bulunarak sendika temsilcileri ile bir araya geldi.

Büro Memur-Sen üyesinin yanında olmaya, sorun ve taleplerini dinlemeye devam ediyor.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kahraman ve Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Tanrıöver ile birlikte Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, SGK Adana İl Müdürü Bilal Canpolat, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Adana İşkur İl Müdürü Ahmet Karaveli, Seyhan İlçe Nüfus Müdürü Cem Yiğit ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Niyazi Göger’i ziyaret etti. Ziyaretlerde kamu görevlilerinin sorun ve talepleri ileten Genel Başkan Yusuf Yazgan, yaklaşan toplu sözleşmeye dair fikir alışverişinde bulundu.

Genel Başkan Yazgan, ziyaret edilen kurumlarda sendika temsilcileri ile görüşerek,  kamu çalışanlarının sorun ve isteklerini tek tek dinledi. Büro Memur-Sen olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendiren Yusuf Yazgan “Bizler her zaman kamu görevlilerimizin yanındayız. Büro Memur-Sen olarak üyelerimizin sorunlarını ve isteklerini dinlemek ve çözüme kavuşturmak için durmadan çalışıyoruz. Her platformda kamu görevlilerimizin taleplerini gündeme getiriyor, yeni kazanımlar elde etmek ve sorunların çözüme kavuşturulması için mücadele veriyoruz.” dedi.

Ardından Genel Başkan Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kahraman ve Adana 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Mengütaycı ile birlikte Büro Memur-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Tanrıöver’in organize ettiği temsilcilerle buluşma programına katıldı. Programda konuşan Başkan Yazgan “Büro Memur-Sen her daim kamu görevlilerimiz için hak ve emek mücadelesi vermektedir. Büro Memur-Sen’in verdiği mücadele sonucu Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanlığı Özel Sınavı yapılacağını duyurmuştu. Ancak emek ve alın terinden bihaber olan, kamu görevlilerimizden yana durmayan sözde bir sendikanın açtığı dava üzerine, 22 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak olan Gelir Uzmanlığı Özel Sınavı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından maalesef iptal edildi. Bu konunun takipçisi olacağız. Gelir İdaresi Başkanlığı sınavın en kısa sürede tekrar açılması için gerekeni yapmalıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu görevlilerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız.” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl Memur-Sen içinde en çok üye artıran sendikanın 5 bin üye artışıyla Büro Memur-Sen olduğunun altını çizen Yazgan, “Genel merkezimizin ve teşkilatlarımızın uyumlu çalışması ile salgına rağmen 1 yıl içerisinde 5 bin yeni üye yaparak Eylül’de açıklanan sayımda 77 bin 564 üyeye ulaştık. Şu an itibariyle 80 bin üyeyi aşmış durumdayız. 2021 hedefimiz 90 bin üye ile Büro Memur-Sen’i şahlandırmaktır. Üyelerimizden ve teşkilatımızdan aldığımız gücü yine kamu görevlilerimiz için kullanacağız. Büro Memur-Sen’imiz büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Adana‘da yaptıkları temasların verimli geçtiğini kaydeden Yazgan, gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikten dolayı Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Tanrıöver ve Adana 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Mengutaycı’ya teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.