İbrahim Hakkı CELİS

İbrahim Hakkı CELİS

Yıl Olmuş 2021… Eski Türkiye'yi Özleyenler Eskiliğini Değiştirmiyor!

Ülkemizde maalesef azınlık, jakoben ve azgın bir kitle var. Nereden çıkarıyorlar bilmiyorum ama Müslüman halkın milyonlarca canı pahasına kurduğu Türkiye’yi kendilerinin malı sanıyorlar. Öylesine azgın bir haldeler ki geriye kalan asıl milleti insan sınıfından dahi saymıyorlar. Yıllarca böyle yaşamışlar. Kaymak tabakası olarak yaşam sürmüşler. Yurdum insanı ise öz vatanında garip, öz vatanında parya. Sonra mülkün asıl sahipleri mülklerine sahip çıktılar. İçlerinden çıkardıkları babayiğitler mülkü gerçek sahiplerine iade etti. Fakat yıl 2021 olsa dahi bazıları kendi örümcek kafalarında kurdukları o yılların özleminden vazgeçmiyorlar. Müslümanların yaşadığı bir ülkede hala birileri çıkıp ama başörtüsü takamazsın, taksan dahi öncekilere uygun gördüğümüz köylü yaşamına uygun takabilirsin,  şöyle takacaksın yoksa ben sana yaşama hakkı tanımam. Sen kimsin? Müslüman mahallesinde salyangoz artık satamayacağını görmüyor musun? Zihinlerin altında hep bu gizli hesap. Seçim zamanları gelsin takiye, gitsin sahtekarlık. Ah bir yönetim erkini eline geçirse neler edecek. Hayali zor.

Zulum 1453’te başladı diyenlerin sözcüsü bir lakırdı ile Ayasofyanın- kılıç hakkımız, bizim mülkümüz, bedeli can olan mabedimiz- Camii olarak ibadete açılmasına sözüm ona güya felaket diyecek ve buna basın özgürlüğünü kılıf edinecek. Onların özgürlükten anladığı bizim mukaddesatımıza küfretme hakkı. Bu bitmeyen marazları. Hala kendilerini ülkenin sahibi bizi de köleleri zannediyorlar. Ne derlerse yapacağız, nasıl uygun görürlerse öyle yaşacağız. Yok öyle üç kuruşa beş köfte. Geçti o günler. Bir millet kıyama durmuşken bu yapılanların altı boş değil. Toplum ağır şekilde tahkir ve tahrik ediliyor. En acıtacak yerlere dokunuluyor. Sinir uçları zorlanıyor. Adeta intikam alırcasına bir hunharlık sergileniyor.

Batılı efendileri öyle emrediyor. Kıyama kalkmış bir millet durdurulamıyor. Tehditlerin artık bir karşılığı da yok. Karabağ’da durdurulamıyor, Libyada destan yazıyor durmuyor, Akdenizi Batıya dar etti durmuyor. Dünyanın en kudretli orduları karşısında perişan oldu/oluyor.  Ekonomiye saldırı en ağır silahları idi. O da artık bir tesir gücü kalmadı. Batı çöküyor. Işık yeniden Doğuya asıl yurduna rucu etti. Bu çaresizlik içinde akıllarına gelen ilk ve en ilkel saldırılarını gerçekleştiriyor toplumu tahrik ediyorlar.  Bilmelidirler ki Ayasofya Camiini ibadete açan kudret artık durdurulamayacak güçtedir. Eski Türkiye çok gerilerde kalmıştır. “vecelle senaük”ü özleyen ölümü ürküten ordusu, milleti ile devletimizi bu küçük ayak oyunlarınız geçmişe döndürmeyecek. Biz bir ömrü “vecelle senaük”ü arayarak  geçiren millet olduğumuz sürece de bu böyle olacak.  Son bir tümsek kaldı ve tekerlek Alahın izni ile bu tümsekte kalmayacak.

Yarın elbet bizim elbet bizimdir

Gün doğmuş, gün batmış ebet bizimdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.