YÖK Başkanına Hem Ziyaret, Hem Talep...

YÖK Başkanına Hem Ziyaret, Hem Talep...

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Gündoğdu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer ve Genel Başkan Yardımcısı Teyfik Yağcı’nın da yer aldığı ziyarette, Saraç’a, yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek, çalışmalarında başarılar diledi. 

 

YÖK kanunu ilgili beklentilerinin olduğunu vurgulayan Gündoğdu, doçentlikte bekleme süresinin uzun olduğunu ve doçentlik kadrosu bekleyenlerin özlük hakkının verilmesi yönünde çalışma yapılması gerektiğini ifade ederek, üniversitelerdeki idari personel için görevde yükselme sınavının merkezi yapılması ve bu sınav sonuçlarına göre görevde yükselmeye tabi kadrolara atamaların yapılması, idari personelin üniversiteler arasında yer değişikliğine imkân sağlayacak bir düzenleme yapılması, açık bulunan akademik kadroların bir an önce verilmesi, idari personele de geliştirme ödeneği verilmesi, üniversitelerdeki sendikal örgütlenmeye ve sendikal faaliyetlere yönelik engellemelerin kaldırılması ve suistimallerin önlenmesi gerektiğini kaydetti.

 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yükseköğrenim mensuplarının sorunlarının çözümünde her türlü iş birliğine hazır olduklarını, tabandan gelen taleplerin kendilerine iletilmesinden memnuniyet duyacaklarını, üniversitelerle sivil toplum örgütleri arasında iş birliğini geliştirmek için ortak çalışmalar yapılabileceğini söyledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.