Yunan paçavrası 'Dimokratia' kudurdu! Halil Etyemez'den Sert Tepki!

Yunan paçavrası 'Dimokratia' kudurdu! Halil Etyemez'den Sert Tepki!

Doğu Akdeniz politikaları sulara gömülen Yunanistan, kuyruk acısıyla daha da saldırganlaşmaya, çirkinleşmeye ve provokatif adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak Yunanistan’da yayımlanan “Dimokratia” gazetesi, Başkan Erdoğan'ı hedef alan skandal bir...

Doğu Akdeniz politikaları sulara gömülen Yunanistan, kuyruk acısıyla daha da saldırganlaşmaya, çirkinleşmeye ve provokatif adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak Yunanistan’da yayımlanan “Dimokratia” gazetesi, Başkan Erdoğan'ı hedef alan skandal bir manşete imza attı.

Türkiye'nin özellikle Doğu Akdeniz'deki kararlı duruşu ve bölgede masaya yumruğunu vurması, başta Yunanistan olmak üzere tüm Türkiye düşmanlarını kudurtmaya devam ediyor.

Politikaları ve tuzakları bir bir sulara gömülen Yunanistan ve paçavra medyası, hezimetin üzerini gölgelemek için provokatif adımlarla Türkiye'yi hedef alıyor.



Son olarak Yunanistan'da yayımlanan "Dimokratia" adlı sözde gazete, bugünkü baş sayfasında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a çok çirkin ve en ağır şekilde hakarette bulunan bir manşete imza attı.

Gazetenin başlığında son derece ağır bir küfüre yer verilirken, üst başlıkta da "Sultanın" şizofrenik taleplerine Yunanistan nasıl cevap vermesi gerekirdi" yazısının yer aldığı görüldü.

HALİL ETYEMEZ'DEN SERT TEPKİ: SEFİL ZİHNİYET!

Gazete'nin başlığına sert tepki gösteren Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, sosyal medya hesabından şu paylaşımlarda bulundu:

"Yunanistan'da "Dimokratia" adlı sözde gazetenin, bugünkü baş sayfasında Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etmesini şiddetle kınıyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etme cüretinde bulunmak kimsenin haddi değildir!

Hazımsızlık yaşayan bu sefil zihniyeti lanetliyorum."

12.jpg

ERDOĞAN'IN KARARLI DURUŞU YUNAN'I KUDURTUYOR
Başkan Erdoğan'ın kararlı duruşundan taviz vermemesi Yunan medyasını adeta çılgına çeviriyor.

Erdoğan, bir konuşmasında "Asıl soru şu; acaba şu anda Akdeniz'de ve mücavirinde karşımıza dikilenler de aynı fedakarlıkları göze alabiliyorlar mı? Yunan halkı muhteris ve kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına geleceklerini kabul ediyor mu? Fransız halkı muhteris ve kifayetsiz yöneticileri yüzünden ödeyecekleri bedelleri biliyor mu? Kuzey Afrika ve körfezdeki kim ülkelerin kardeş hakları muhteris ve kifayetsiz yöneticileri sebebiyle kararan istikballerine razı gösteriyor mu? On binlerce kilometre öteden, Türkiye'nin demokrasisine, hukuk devletine, bölgesel çıkarlarına göz diken ülkelerin vatandaşları bu sürecin dönüp kendilerine verecekleri zararın farkında mı? Biz binlerce yıllık devlet tarihimizin ve Anadolu'daki bin yıllık varlığımızın her gününü mücadele ile geçirmiş bir millet olarak tüm bu gerçeklerin idrakindeyiz." ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.