1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YURTKUR KİK toplantısı yapıldı
YURTKUR KİK toplantısı yapıldı

YURTKUR KİK toplantısı yapıldı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Kurum İdari Kurulu (KİK) Nisan 2016 toplantısı yapıldı.

A+A-

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Kurum İdari Kurulu (KİK) Nisan 2016 toplantısı yapıldı. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla ve Kurum Temsilcisi Dilaver Altınkaya’nın katılımıyla YURTKUR Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda, Çalışma Raporu’nda yer alması istenen talepler şunlar:

 

-Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği çerçevesinde zaman kaybetmeksizin, asaleten atama yapılmamış bütün görevde yükselmeye tabi kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılması sağlanmalıdır.

 

-Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav takviminin açıklanmasını müteakip kurum çalışanları için sınav konuları çerçevesinde hizmet içi eğitim programları düzenlenmelidir.

-Aile veya sağlık durumuna bağlı olarak yer değişikliği talebinde bulunanların yer değişikliği işlemleri, talepleri esas alınmak suretiyle ivedilikle sonuçlandırılmalıdır.

-Kurum bünyesinde 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi çerçevesinde istihdam edilen sözleşmeli personele de mazerete bağlı olarak yer değişikliği hakkı tanınmalıdır.

-Merkez ve taşra teşkilatında memur kadrosunda görev yapan personel ile yurt yönetim memuru kadrosunda olmasına rağmen taşra teşkilatında görev yapan personelin istekleri dâhilinde ilgili mevzuat çerçevesinde veri hazırlama kontrol işletmeni kadrolarına atanması sağlanmalıdır.     

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında bulunup da herhangi bir sebeple çalışma izni iptal edilen ve gerekli nitelikleri taşıyanların, yurt yönetim memurluğu veya il müdürlüklerinde durumlarına uygun yerlerde görevlendirilmeleri sağlanmalıdır.

-Aile bütünlüğünün korunabilmesi için il dışı görevlendirilmelerinin, personelin rızası dâhilinde gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.

-Nöbet iznini personel eksikliği sebebiyle Özel ve Gece Hizmetleri Talimatı çerçevesinde kullanamayan personel yönünden nöbet izninin, birim amirinin uygun göreceği ileriki bir tarihte kullanabilmesine imkân sağlanmalıdır.

-Yurt müdürlüklerinde bulunan yönetici ve personel kadro sayısı, barınma kapasitesi esas alınarak norm kadro (personel ihtiyaç tespiti) şeklinde belirlenmelidir.

-Yıllık izinlerin kullanılacağı tarih konusundaki kısıtlamanın kaldırılması sağlanmalı; bu hususta personelin isteği dikkate alınmalıdır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.